Verdiep je Adem
Verdiep je Adem
Beter Slapen: verdiep je nachtrust in één week
Introductie en eerste avond
Introductie en eerste avond
0 dagen vertraagd
2e avond
2e avond
1 dag vertraagd
3e avond
3e avond
2 dagen vertraagd
5e avond
5e avond
4 dagen vertraagd
6e avond
6e avond
5 dagen vertraagd
Ben je klaar om beter te gaan slapen? Vanavond beginnen we met enkele liggende houdingen die je makkelijk in bed kunt doen voordat je gaat slapen.
En in die houdingen besteden we ook aandacht aan je ademhaling. Want ook door die te verdiepen en te vertragen verbeter je direct de kwaliteit van slaap. Plus je ondersteunt je afweersysteem! Want wist je dat maar liefst zeventig procent van je afvalstoffen door je longen worden verwijderd? En dat het je in slechts enkele minuten tot rust brengt?
‘Slaap is de beste meditatie’ – Daila Lama
In de houdingen vertraag je naar ongeveer zes ademhalingen per minuut – dat is voor vijf tellen in en vijf tellen uit ademen. Dit is voldoende voor je lichaam om te functioneren en tot rust te komen. Het open je parasympathisch zenuwstelsel - de bekende 'rust en verteer' stand.
Wist je dat?
Wanneer je deze ademhaling vaker doet –vijf minuten lang, drie keer daags – dan verlaag je je hartfrequentie, bloeddruk en cortisol niveau met twintig procent. Daarnaast is er een toename van oxytocine (knuffelhormoon), dopamine (tevredenheidshormoon) en serotonine (gelukshormoon). Na zeven tot tien dagen zijn de positieve effecten meetbaar.
(Uit boek: gewoon ademen, Dan Brulé)
Tip: Zorg voor een koude slaapkamer, doe het raam open!
Voordelen:
Lagere concentratie kooldioxide, wat zorgt voor diepere slaap en uitgerust gevoel.
Een warme slaapkamer remt aanmaak van het hormoon melatonine, dit zorgt dat je beter in slaap valt én vertraagt het verouderingsproces.